JankoOgrodnik.pl

Jak opinia innych ludzi wpływa na nasze decyzje?

Kogo sluchasz
Wpis: Jak opinia innych ludzi wpływa na nasze decyzje?
Dzisiaj mamy piękny, słoneczny wspaniały dzień. Dzień, który nastraja do pisania. Mam coś dla Siebie i dla Was do przemyśleń. Czy zastanawiałeś się choć przez chwilę nad takim oto zagadnieniem?
- Jak opinia innych ludzi wpływa na nasze własne decyzje?
Wyobraź sobie, że jest człowiek, który szuka możliwości zarobienia pieniędzy. Sposobności jest wiele, nie wszystkie jednak są dobre, ponieważ nie każdy projekt daje namacalne korzyści dla odbiorcy końcowego. Wielu ludzi wybierając projekt, liczy na szybki strzał, który szybko wyzwoli ich z problemów finansowych, których doświadczają w swoim życiu.
Podaj dalej:

W artykule przeczytasz...

Załóżmy, że udało się takiemu człowiekowi zaliczyć szybki strzał i jakimś cudem zarobił, dostał, znalazł lub odziedziczył dużą kasę. Czy to coś zmieni w ich życiu tego człowieka? Dużo, a nawet bardzo dużo Tylko czy te zmiany będą pozytywne? Śmiem napisać, że w większości przypadków, to pogorszy stan posiadania tego człowieka i wpłynie negatywnie na jego życie. Niewielka część wykorzysta kasę z “szybkiego strzału” dla swojej korzyści i to jest bardzo dobre

Co jest powodem, że ludzie wpadają w amok, gdy zaliczą strzał dużej gotówki, a następnie zostają z długami?

Po pierwsze. Brak doświadczenia w zarządzaniu dużą gotówką. Zanim się nauczy, to już ich nie ma i zostaje z długami oraz rozczarowaniem i frustracją.
Po drugie. Nie właściwa postawa, negatywna mentalność oraz niska świadomość życia, niska samoocena, samego siebie. Sam kiedyś tego doświadczyłem na własnej skórze i wiem, jakie to jest bolesne.

Czy warto liczyć zatem na szybki strzał gotówki? Oczywiście, że tak. Nic w tym złego nie ma. Chodzi bardziej o przygotowanie swojego umysłu do dużej kasy. Warto jednak pomyśleć, o czymś, co można systematycznie zbudować coś, co przyniesie systematycznie zwiększające się i stałe dochody co miesiąc. Dlaczego znacząca większość tego nie robi? Bo
– Po pierwsze nie wie, że tak można.
– Po drugie nie wierzy, że to jest możliwe.
– Po trzecie nie wie, jak to zrobić.
– Opierają się na złych informacjach zaczerpniętych z komentarzy, rozmów z niewłaściwymi ludźmi. Bardzo rzadko taka rozmowa odbywa się to na bazie rzeczowej rozmowy ze specjalistą w danej dziedzinie.

UWAGA to tylko moja opinia!
Przedstawiam ci moje przemyślenia na temat ciekawego doświadczenia, które ostatnio mnie spotkało.  Zwróć uwagę, to jest tylko moja opinia, mój punkt widzenia. Nie muszą się zgadzać z Twoimi poglądami. TY możesz mieć inne zdanie i to jest jak najbardziej prawidłowe. Nie wierz w ani jedno moje słowo, które tutaj przeczytasz, ale badaj i sprawdzaj, buduj własną prawdę.

Aby zarabiać duże pieniądze, trzeba przeobrazić swoją świadomość na zarabianie dużych pieniędzy. Trzeba zmienić swoje DNA. Ważne jest, co człowiek ma zapisane w neuronach swojego mózgu. Jaką dysponuje wiedzą i wykreowanymi przez samego siebie paradygmatami, dogmatami, sposobem myślenia, słownictwem oraz nawykami, świadomie lub nieświadomie. Wiedzę zdobywamy ze środowiska, w którym żyjemy. Ono nas kształtuje, o czym można poczytać w książce. – Magia myślenia na wielką skalę, którą napisał David Schwartz . Rozdział 7, w którym przeczytasz, że jesteś produktem swojego środowiska.

Nie zawsze wiemy, co jest dla nas ludzi dobre, często błądzimy. Rodząc się tu na ziemi, zapomnieliśmy, kim jesteśmy. Najgorszą rzeczą, jaką ludzie kreują w sobie to ignorancja do wszystkiego i wszystkich. Ja wiem wszystko najlepiej. Zadufanie o swojej nieomylności, słuchanie na ślepo idoli, guru, medialnych specjalistów, autorytetów wykreowanych przez media ludzi kreujących fałszywy świat.
– Czy tak jest, pomyśl przez chwilę w ciszy?
To są schematy wytworzone w mózgu przez zapis informacji w neuronach, które sterują życiem człowieka. Nic nie powinniśmy brać za pewnik, ale powinniśmy przemyśleć i na końcu zawsze słuchać siebie, swego wnętrza, własnych uczuć, które do nas mówią.

To tyle słowem wstępu.

Kogo słuchasz? Jak to wpływa na Twoje decyzje.

Często szukamy czegoś, co moglibyśmy robić i jak najmniej się narobić. Dobrze jest wybierać projekt, który ma służyć innemu człowiekowi i było dla niego dobre i korzystne. Chcemy przecież być dumni z tego, co robimy. No może przesadziłem. Nie każdy tak myśli, ale to już sprawa wewnętrzna tego człowieka czy dobrze się z tym będzie czuł. Bo wcześniej czy później poczucie winy wystąpi.

W wyborze projektu sugerujemy się często opiniami innych ludzi, szukamy na formach, w komentarzach, opiniach i na bazie tego podejmujemy często swoje decyzje.

Szukając sposobu na zarabianie, większość ludzi idzie na skróty, nie ufają procesowy, który został utworzony dla nich po to, aby pomóc im stawiać pierwsze kroki we właściwy sposób i odpowiedniej kolejności. Krok po kroku, etapami. Często jest tak, że zanim taki człowiek pozna, z czym ma do czynienia, już ma wyrobione swoje zdanie na podstawienie często jednego słowa, które padnie podczas rozmowy. Ten człowiek dowiaduje się, do jakiej firmy ma być z rekrutowany.

Jeszcze nie zapoznał się z materiałami, nie obejrzał prezentacji możliwości, ale  opinię na temat danej firmy, o innym człowieku, produkcie, koncepcji  już sobie wyrobił na podstawie informacji od wujka “GUgelka”. Wujek “GUgelek”, nie ma emocji i wyrzuca wszystkie śmieci, które inni ludzie, kiedyś zostawili w internecie. Tak większość to są śmieci, gdyż nie są to fakty, ale opinie innych ludzi widziane z ich perspektywy. Ów człowiek wpisał w przeglądarkę nazwę firmy, produktu, to, co zobaczył.
– Woooooow co temu człowiekowi wyskoczyło?
– Komentarze, opinie innych ludzi. Co robi, siada i czyta i delektuje się i wydaje mu się, że wszystko wie? Tak przynajmniej wydaje mu się, że coś wie. Kogo słuchasz?

Zastanówmy się, czym są komentarze innych ludzi?

Oto moja definicja. Komentarze, które pojawiają się pod artykułami, postami, czy na różnych forach, są opiniami innych ludzi. To nie są fakty, z faktami nie mają nic wspólnego. To jest prawda, tego człowieka i jego punkt widzenia. Tak jak ten post, który czytasz. To jest mój punkt widzenia, to jest moja opinia, którą możesz przyjąć lub odrzucić.
– Czy powinieneś ja przyjąć? Nie.
– Czy powinieneś ją odrzucić? Nie.
Powinieneś ją przemyśleć i wyciągnąć dla siebie swoje własne wnioski.

Rozróżniamy komentarze pozytywne oraz komentarze negatywne.

Często niestety komentarze negatywne przechodzą w komentarze hejterskie. Niekiedy piszą je ludzie specjalnie opłaceni, ewentualnie piszą je ludzie sfrustrowani, niemający kontroli nad swoim słownictwem, postępowaniem. Piszą, co im ślina na język przyniesie, czy to, co piszą, jest dobre, nie zastanawiając się nad konsekwencjami.
– Jak Ty patrzysz na takie komentarze?
– Czy przez pryzmat pojęcia, kogo słuchasz?
– Czy nie ma to dla Ciebie znaczenia, czy raczej łykasz wszystko jak pelikan i podniecasz się tym, kto co napisał? Zobaczmy […]

Komentarze pozytywne umieszczają i piszą ludzie spełnieni, szczęśliwi, zadowoleni z życia i z tego punktu widzenia je piszą. Zazwyczaj, nawet jeśli mają w swoim życiu, negatywne doświadczenia to i tak koncentrują się na tych pozytywnych, albo wyszukują w tej danej sytuacji korzyści dla siebie. Wyszukują te pozytywne aspekty, na których się skupiają i dla świata dają tę iskierkę dobroci i radości. Starają się nie pisać nic negatywnego, gdyż przepuszczają instynktownie informację, przez trzy bramy lub sita jak kto woli.

Komentarze negatywne piszą ludzie, którzy, być może zostali oszukani w swoich życiu, są niespełnieni, sfrustrowani, rozgoryczeni, mają niskie poczucie własnej wartości. Dość często przejawiają tryb roszczeniowy w stosunku do innych ludzi i świata. Spoglądają z perspektywy, jakby im się coś należało. Uważają, że każdy powinien koło nich biegać dla zaspokojenia ich potrzeb i zachciewajek, a i tak nie będą zadowoleni, gdy ta zachcianka będzie spełniona, gdyż zawsze znajdą coś, co im nie będzie pasować.

Umysły większości ludzi działają tak, że ich radar umysłu, wyszukując informacji o danej firmie, produkcie, usłudze skupia swoją uwagę na tych negatywnych aspektach informacji. Powód, takie schematy myślowe są zapamiętane w mózgu. Dlatego zawsze są do tyłu za innymi ludźmi, którzy swoją uwagę skupiają na wyszukaniu takich informacji, które by je przekonały do firmy, produktu, usługi, człowieka i wielu innych rzeczy. Koncentrując się na negatywnych aspektach życia, ludzi Ci szukają powodów, dlaczego czegoś mają nie robić, dlaczego coś na pewno się nie powiedzie.

Każda opinia kierunkuje Twoje myśli, czy wiesz, na co?

Patrząc, pod kątem prawa manifestacji i konceptu kogo słuchasz, jakie można wysnuć wnioski?
– Czy czytanie i słuchanie negatywnych komentarzy jest dla Ciebie ok?
Każda opinia bez względu na to, czy jest dobra, czy też nie wyrabia w Tobie nowe spojrzenie na dany temat. Jeśli się zagłębisz w czytanie negatywnych komentarzy, to umysł Twój wyrobi negatywne spojrzenie na daną sprawę i odwrotnie. Czytanie pozytywnych komentarzy wyrobi w Tobie pozytywny punkt widzenia. A co za tym idzie pozytywne emocje, w świat też wysyłasz pozytywne wibracje. A to, co wysyłasz, wraca do Ciebie.

Co zatem wysyłasz w świat? Czy to, co wysyłasz, chcesz otrzymać w zamian?

Twoje działania są uzależnione od informacji, jakie posiadasz. Jeśli masz złą i negatywną informację, to budujesz swoją porażkę i tracisz szansę na zmianę swojego życia. Okazje są i będą, ale Ty ich nigdy nie zauważysz, a jak zauważysz to na chwilę w przebłysku uniesienia Twojej intuicji, ale świadomość skoncentrowana na wyszukiwaniu negacji, doprowadzi i tak do porażki, szybciej niż ci się wydaje. Nie miej złudzeń, że będzie inaczej.

Swoją przygodę nad zmianą życia i ustawieniu go tak jak chcesz, zaczyna się od zmiany świadomości, postawy, zbudowania pewności siebie. Czyli pracujemy nad wewnętrznymi przekonaniami. Tutaj pojawia się pytanie.
– Gdzie znajdę dobrą informację, która pozwoli mi nauczyć się właściwych rzeczy, nowego spojrzenia?
– Gdzie znajdę właściwą wiedzę, która pozwoli mi zmienić moją postawę, mentalność, nawyki.

Najlepszą wiedzą jest wiedza pochodząca od ludzi, którzy osiągnęli sukces w dziedzinie, która nas najbardziej interesuje. Zaiste, zatem kogo słuchasz? Od tego, kogo słuchasz, zależy to, co wiesz. Przemyśl to. Trzeba zrozumieć, że tak jest. Jest wiele przysłów na ten temat:

“Jeśli wejdziesz między wrony, to zaczynasz krakać tak jak one”
“Z kim się zadajesz, takim się stajesz”  jest jeszcze wiele innych.

Warto sobie uświadomić, bardziej może zrozumieć fakt. Na planecie ziemia nie ma ani jednej firmy, która byłaby firmą idealną. Każda firma ma swoje zalety i wady. Każda firma ma zadowolonych klientów, jak i niezadowolonych. W każdej firmie są reklamacje na produkty, usługi. Nie ma firmy, człowieka, produktu, usługi, która nie byłaby krytykowana. Najmocniej są piętnowane firmy oraz ludzie, którzy osiągają sukces, gdyż ich widać na świeczniku.

Jest też druga strona. Po tej drugiej stronie są entuzjaści, zwolennicy tych samych firm, produktów, ludzi. Są oni mega zadowoleni. I co na to powiesz? Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie niezadowolony, nieszczęśliwy, będzie czuł się wykorzystany i znajdzie się ktoś, kto będzie zachwycony. Ciekawe prawda?  Od czego to zależy? Warte dokładnego przemyślenia.

Nasz świat jest światem dualizmu.

Zwróć uwagę, żyjemy w świecie dualizmu. Jest plus i minus. Jest dzień i noc, jest zimno i ciepło. Negatywne i pozytywne postrzeganie świata. Na czym chcesz opierać swoje życie? Są z jednej strony ludzie zadowoleni z życia, spełnieni, z drugiej zniechęceni i załamani życiem. Do której grupy należysz albo chcesz należeć?

Wyjdź szczęściu naprzeciw. Zwracaj uwagę, kogo słuchasz.

Powiesz, ja chcę żyć w szczęściu, radości, dobrobycie. Naprawdę? To, dlaczego czytasz negatywne komentarze, zasięgasz opinii ludzi, którzy nic nie osiągnęli w swoim życiu, zanim czegokolwiek dowiesz się od źródła. Kogo słuchasz? Od tego, kogo słuchasz, zależy to, jaką wyrobisz w sobie opinię i jakie będziesz miał nastawienie do człowieka, projektu, firmy, produktu, A od Twojego nastawienia zależy Twoje życie. Ty możesz odkryć zupełnie nowe perspektywy, nowe możliwości, o których w obecnej chwili nie masz pojęcia, gdyż patrzysz przez swój pryzmat radaru, który widzi tylko 1% możliwości otaczających Cię.

Pozytywne spojrzenie na życie wyrabia w Tobie pozytywne emocje, przez to wysyłasz w świat pozytywne wibracje. Pozytywna opinia Cię zbuduje, doda energii do działania, a tym samym zbliżysz się do celu.
– Zatem kogo słuchasz?
– Czy chcesz słuchać ludzi, którym z jakiegoś powodu nie powiodło się, po drodze poddali się, a swoją frustrację, żal wyrzucają w komentarzach, hejtując tych, którym się powiodło?

Zwróć uwagę, obie strony włożyły w to swoją energię, lecz inaczej każda z nich została spożytkowana. Entuzjaści włożyli w swoje działanie pozytywną energię, dobre nastawienie i mieli właściwą postawę do tego, co robią? Przemyśl to.

Kogo słuchasz? Co czytasz? Czy to Cię wzmacnia?

Jeśli czytasz negatywne komentarze, wypowiedzi negatywnych ludzi to jest to pierwszy krok do Twojej porażki i twojego upadku. A możliwe, że już jesteś rozłożony na łopatki, a każdy, kto przechodzi obok Ciebie, daje ci kopniaka w cztery litery na obudzenie?
– Czy pomyślałeś/aś, że w ten sposób blokujesz sobie dostęp do zmiany życia na lepsze?

Mógłbyś żyć, tak jak chcesz, ale zabrałeś sobie sam szansę na wykreowanie swoich marzeń, ponieważ przeczytałeś/aś opinie, która Cię zablokowała. Przeczytałeś komentarz człowieka, który jest inny niż ty, żyje inaczej niż Ty, ma inną mentalność niż Ty, inną postawę. Nie wiesz, co zrobił lub nie zrobił. Jeszcze nie wiesz czego, nie wiesz. Na bazie opinii jednego czy drugiego człowieka tracisz coś cennego.
– Czy tak ma być?
– Czy tego chcesz?

Czego pragniesz od życia?

Co zatem powinieneś zrobić? Poddać się procesowi prowadzenia i słuchać swojej intuicji swojego serca. Twoje serce Cię nie okłamie, ale oczy i uszy zawsze. Dla człowieka, który chcą zmienić swoje życie, przygotowałem spis książek, w dwóch kategoriach. Pierwsza lista jest polecana przez pewnego miliardera, a druga jest moja.

Dlaczego dzielę się z tobą tą informacją?

Podchodzę do tego egoistycznie. Chcę, aby mi się dobrze żyło. Dobrze się żyje wówczas, gdy wokół nas są szczęśliwi ludzie. Wychodzisz do sklepu, na spacer, idziesz coś załatwić i miło po drodze spotkać ludzi, od których bije serdeczność, są zadowoleni, uśmiechają się. Czy poczujesz się sam troszkę lepiej w takim towarzystwie? Na pewno tak. Pragnę, aby w pewnym momencie u ludzi zadziałał efekt setnej małpy. Oczywiście powodów jest więcej, dowiesz się o nich w procesie zapoznawania się z prawami wszechświata.

Na dziś to już koniec. W sumie teraz widzę, że ten artykuł napisałem dla siebie, aby lepiej zrozumieć to, co mam w głowie. Jeśli Ty na tym skorzystałeś. Plus dla Ciebie. Życzę pogodnego dnia. Serdeczności i do usłyszenia następnym razem.

Pytania do Ciebie na koniec.

  1. Czego nauczyłeś/aś się z tego artykułu?
  2. Co zrobiło na Tobie największe wrażenie?
  3. Czy masz jakieś przemyślenia, spostrzeżenia, uwagi, wnioski?
  4. Jakimi przemyśleniami chciałbyś się podzielić z czytelnikami bloga?
  5. Zanim jednak cokolwiek napiszesz, zapoznaj się z zasadami komentowania.
  6. Jeśli już znasz zasady komentowania, dodaj komentarz, aby wzbogacić treść artykułu o swoją konstruktywną opinię i swój punkt widzenia, abyśmy wszyscy mogli rozszerzyć swoje zrozumienie życia.

Zapraszam do aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zrób zakupy w Oriflame

build_links(); ?>