JankoOgrodnik.pl

Przemyślenia, wnioski i odkrycia (#1)

Piszę pamiętnik
Wpis: Przemyślenia, wnioski i odkrycia (#1)
Zamiast pisać w zeszycie, postanowiłem pisać na blogu. W zeszycie jest tylko dla mnie, tutaj jest dla wszystkich tych, którzy rozmyślają nad życiem i zastanawiają się, jaki ono ma sens. Przedstawiam tutaj swoje opinie, przemyślenia, biegające po mojej głowie. Niech od dzisiaj biegają po świecie. :)
Podaj dalej:

W artykule przeczytasz...

Postanowiłem pisać o moich przemyśleniach, które pojawiają się w mojej głowie. Wzniosłe myśli i myśli te, które mogłyby ulecieć, ale zostały uchwycone, zapisane i zapamiętane, zatem pozostały i są. Zaiste teraz mogę do nich wracać i je kontemplować, rozmyślać nad nimi i pogłębiać ich zrozumienie. Im głębsze zrozumienie, tym szybciej się wznosimy na naszej drodze ewolucji. Im większe zrozumienie, tym łatwiej jest nam przejść test życia (próbę, zaliczyć inicjację, zdać egzamin z życia — jak kto woli) i przenieść się na wyższy poziom świadomości własnego istnienia. Taki sprawdzian ukazuje w rzeczy samej, czy wiedza, jaką mamy, jest prawdziwa, czy tylko wydumana i czysto filozoficzna. Jakież to piękne, jakież to cudowne. 🙂

24 lutego, godzina 7:30. (2023 r.)

Mamy piątek, piątunio, piąteczek. 🙂 Kolejny świąteczny dzień życia.

Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo.(I księga Mojżesza 2/26-28) Co to oznacza? Dla mnie oznacza to, że:

 • Na obraz Boga jesteśmy stworzeni. Na obraz swój Bóg stworzył człowieka. Nie myl z osobą. Obdarzył nas mocą, jaką sam posiada. Dał nam wszystko, co sam ma w sobie. Ojciec / Matka / Próżnia / Źródło / Absolut dał swojemu synowi / córce / dziecku wszystko, czym sam dysponuje. Jeśli Stwórca / Źródło / Bóg obdarzył nas wszystkim, co ma to, kim jesteśmy? :). Jesteśmy Bogami! Znajdź czas na przemyślenie tego zagadnienia. Zrób eksperyment z ryżem dla potwierdzenia swej mocy twórczej.
 • Dał z obfitości swojej i obdarzył nas mocą tworzenia rzeczywistości. Mocą tworzenia własnego życia i mocą tworzenia światów.
 • Dał nam także wolną wolę, mówiąc “róbta co chceta, wszystko jest dozwolone. Nic wam nie zabraniam. Nie będę was oceniał ani nie będę was wynagradzał. Sami będziecie to robić. Sami się ocenicie” Możemy zaiste robić wszystko, naprawdę wszystko, czego tylko dusza zapragnie. Dowoli i bez ograniczeń. Można robić wszystko, ale nie wszystko jest dobre.
 • Dał nam także jedno proste prawo, prawo uniwersalne, prawo boskie, które mówi, że to, co zasiejesz, to zbierzesz w obfitości. (powiększone 4-krotnie, 7-krotnie, albo i więcej) To prawo zmusza człowieka do zatrzymania się i zastanowienia nad sobą i swoim postępowaniem. Czy naprawdę możemy robić wszystko? Każde działanie przynosi konsekwencje. Każda przyczyna rodzi skutek.
 • Dał nam barometr wewnętrzny bezpiecznik — sumienie (to nasz własny sędzia), które ocenia nasze postępowanie. Kto go słyszy? Mało kto. Ten wewnętrzny głos jest słyszalny w ciszy i mówi poprzez uczucia. Jak się czujesz, gdy coś zrobisz lub nie zrobisz? Nic nierobienie to także działanie, też jest oceniane.
  • Czujesz się dobrze, jesteś zgodny ze sobą, idziesz wówczas do życia, wzrastasz, idziesz do nieba, które jest w Tobie.
  • Czujesz niepokój, źle się czujesz, idziesz do śmierci, spadasz, idziesz do piekła, które jest w Tobie.
  • “Człowiek może być dla siebie najlepszym pod słońcem przyjacielem, ale może być najgorszym wrogiem”. – Takie oto zdanie usłyszałem od swojego sąsiada 2 lata temu. To jest głębokie i jakże prawdziwe.
 • Bóg powiedział. – Daję ci do wyboru, śmierć lub życie. Następnie zasugerował, – wybierz życie. Co człowiek wybiera? Ś.M.I.E.R.Ć! Ludzie idą do śmierci. Jest to bardzo widoczne na każdym kroku naszego życia. To jest bardzo smutne, gdyż prawdę uznają za fałsz, a fałsz za prawdę.
 • Myśl(2) i słowa(3) są siłą twórczą. Nic nie powstało bez myśli. Myśl była pierwsza i z niej wszystko zostało stworzone (wykreowane). Bez myśli nic nie powstało, co powstało. To od naszych myśli zależy kształt naszego własnego życia i ogólny wygląd całego świata. Świat jest wypadkową, średnią myśli wszystkich ludzi.
  • Od naszych myśli zależy, czy nasza droga prowadzi do życia, czy prowadzi do śmierci. Każda myśl (przyczyna) ma swój skutek (kreację).
  • Każda myśl, każde słowo idzie do źródła, wykonuje swoją pracę i wraca do nadawcy tej myśli, dając skutek powstałej przyczyny (myśli). Bóg powiedział, że żadna myśl, która wychodzi, nie wraca pusta.
  • Jeśli została wysłana myśl o obfitości, wróci do nadawcy obfitość z nawiązką. (powiększoną 4-krotnie, 7-krotnie?, a może i więcej!). A co się dzieje, gdy jesteśmy źli? Jakie myśli wysyłamy? Wysyłamy myśli złości, gdyż o tym człowiek w takim stanie myśli, myśli o złości. Co zatem otrzyma ? Więcej złości. Powiększonej 4-krotnie, 7-krotnie, a może i więcej. Jakie to cudne i wspaniałe. Jakie to proste.
 • To jest nasz wybór, jakie myśli chcemy mieć w swojej głowie. Podejmujemy decyzje, jakie nasiona zasiewamy w swoim umyśle. Nasz umysł to nasza gleba. Nasiona to nasze myśli. Z nich wyrasta to, co zasialiśmy. Siejemy miłość, zbieramy miłość, siejemy nienawiść, zbieramy nienawiść. To jest sprawiedliwość! Nikt nie jest tego w stanie zmienić. To jest cudowne prawo siewu i żniwa. To jest P R A W O.
 • Myśli to jedyna rzecz, na którą mamy wpływ. Na nic więcej nie mamy wpływu. Wszystko inne jest skutkiem naszych myśli, które są przyczyną. Jeśli myśli kształtują naszą rzeczywistość, paradoksalnie widzimy wówczas, że mamy wpływ na wszystko, dosłownie na wszystko, ale poprzez nasze myśli.
 • Zmiana wewnętrzna wprowadza zmianę zewnętrzną.

To tyle, podsumujmy.

Wniosek: Potrzebujemy nauczyć się myśleć w taki sposób, aby iść do życia.

24 lutego, godzina 11:54.

Kolega przesłał mi materiał o duchowości. Z nich wyczytałem informację.

[…] W psychologi istnieje wiele różnych definicji duchowości. Bywa ona określana jako obszar w istnieniu ludzkim, w którym spotyka się to, co zwyczajne, codzienne […] z wartościami sacrum. […]. Definiuje się ją jako, ‘organizację osobistego i wspólnotowego życia wokół dynamicznych wzorców sensu, wartości i relacji, które zgodnie z przekonaniami osoby czynią jej życie wartościowym, a śmierć sensowną‘ […]

Zastanówmy się …

Czy śmierć jest sensowna? To pokazuje dobitnie, że świat i jego procesy myślowe prowadzą ludzi na zgubę, prowadzą do śmierci. Jak śmierć może być sensowna? Śmierć to przecież brak życia. Śmierć jest zakończeniem życia, to brak istnienia, nie ma nic, pustka i kropka. Taki ktoś staje się niebytem. To jak może być życiem, jeśli go nie ma. Jaki sens ma śmierć? Jeśli Stwórca mówi wyraźnie, wybierz życie, to do czego zachęca, aby iść do śmierci? Czy, aby iść do życia? Dla mnie wskazuje to dobitnie, że współczesna psychologia doskonale wie, jak umierać, ale nie wie, jak żyć. Co się stanie, gdy ślepy (psychologia) prowadzi ślepych (osoby)? Wszyscy wpadną w przepaść i zginą. Niepojęte.

Czym są przekonania osoby? Kim jest osoba? (artykuł). Co znaczy osoba. (zobacz w słowniku znaczenie słowa). Osoba jako sztuczny twór wykreowany przez system chochoł z natury jest martwa. W osobie nie ma życia, osoba nie myśli samodzielnie, myśli tak jak każą twórcy obrazów. Osoba jest nakładką na człowieku, w którym jest życie. Osoba jest po to, aby zmienić myślenie człowieka, aby myślał w kategorii śmierci, czyli nieżycia i nie bytu.

Wiosek: Jeśli chcesz iść do życia, to nie wierz w to, co Ci mówią ludzie. Ludziom „wydaje się, że idą do życia”, ale ich działania prowadzą do śmierci, wiedzą, jak umierać. Przyroda wie, jak żyć. Obserwuj przyrodę i nie słuchaj ludzi. Słuchaj siebie i wiedz jak się czujesz, gdyż to jest Twoim barometrem dobrej drogi ku życiu.

26 lutego, godzina 12:00

Każda myśl idzie do Boga / Źródła, wykonuje swoją pracę i wraca do nadawcy, tworząc jego życie. Bóg jest w nas, to idzie do naszego Boga wewnętrznego. Boga, który nas stworzył i żyje w nas. Nasze ciało jest jego świątynią. Bóg szuka ciała godnego, które może zabrać ze sobą w wieczność, na zawsze, aby móc doświadczać jednocześnie na wszystkich poziomach świadomości łącznie z poziomem fizyczności, które odbiera poprzez zmysły jak: słuchanie, widzenie, dotykanie, smakowanie, słyszenie, wąchanie.

Naszą rolą jest połączyć się z naszym duchem, aby być jednością.

Pytania do Ciebie na koniec.

 1. Czego nauczyłeś/aś się z tego artykułu?
 2. Co zrobiło na Tobie największe wrażenie?
 3. Czy masz jakieś przemyślenia, spostrzeżenia, uwagi, wnioski?
 4. Jakimi przemyśleniami chciałbyś się podzielić z czytelnikami bloga?
 5. Zanim jednak cokolwiek napiszesz, zapoznaj się z zasadami komentowania.
 6. Jeśli już znasz zasady komentowania, dodaj komentarz, aby wzbogacić treść artykułu o swoją konstruktywną opinię i swój punkt widzenia, abyśmy wszyscy mogli rozszerzyć swoje zrozumienie życia.

Zapraszam do aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zrób zakupy w Oriflame

build_links(); ?>