JankoOgrodnik.pl

Czy warto stosować kwasy omega 3 #1

Kwasy Omega 3

Kwasy omega-3 to temat, który zdobywa ostatnio coraz większą uwagę. Coraz częściej się o nich mówi i pisze, co zwraca moją uwagę. Dowiaduję się, że te kwasy spełniają kluczową rolę w naszym organizmie i są niezbędne dla utrzymania zdrowia. Zaczynam zastanawiać się, czy mój organizm rzeczywiście ich potrzebuje? Jakie jest znaczenie kwasów tłuszczowych omega-3? Czy są one rzeczywiście niezbędne? A może to tylko moda, która zasila rynek suplementów diety, kosztem mojej kieszeni? Zdecydowałem, że czas zgłębić ten temat i sprawdzić, czym są naprawdę kwasy tłuszczowe omega-3. Chcę zrozumieć, dlaczego są one tak ważne. Z tego powodu, zacząłem przeglądać literaturę, aby odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań:

Wyleczyć, nie leczyć. Edukacja #3

Wyleczyć!, nie leczyć

Bycie zdrowym to przywilej nie dla wszystkich. Zdrowie jest wyborem. Trzeba chcieć być zdrowym, gdyż myśli, które mamy w głowie mogą nie chcieć, abyśmy byli zdrowi. Od naszych myśli, od tego jak myślimy, zależy całe nasze życie łącznie ze zdrowiem. Jeśli w naszej głowie przeważają myśli destrukcyjne, zazdrości, złości, nienawiści do siebie i ludzi i jeśli nie zbierzemy się w sobie i nie zmienimy naszych myśli, to człowiek taki do końca swoich dni będzie pogrążony w chorobie. Myśli niosą ze sobą emocje, często negatywne, które osadzają się w słabych punktach ciała, potęgując stany chorobowe. Ciało zaczyna wibrować z inną częstotliwością, nie swoją, ale zapożyczoną, którą sami ją osadziliśmy.

Chcesz być leczony, czy wyleczony. #2

Chcesz być leczony, czy wyleczony

W pierwszym artykule ⁣Lekarz leczy, ale czy wyleczy? podjąłem temat zmiany sposobu myślenia dotyczący chorób i zdrowia. Nie każdy sobie zdaje sprawę z faktu, że człowieka można leczyć całe życie, ale nigdy nie dozna uczucia zdrowia, nigdy nie zostanie wyleczony. Świadomość, że można się wyleczyć, dużo zmienia w życiu każdego człowieka, któremu cenne jest jego zdrowie.

Lekarz leczy, ale czy wyleczy? #1

Lekarz, leczy, ale czy wyleczy

Jest różnica pomiędzy leczeniem a (WY)leczeniem. Czy wiesz jaka? Warto zapytać rzekomego lekarza, czy chce nas leczyć, czy (WY)leczyć. Czy TY widzisz różnicę, jeśli tak zapytaj go, czy on też widzi tę różnicę? Słuchaj, co ci odpowie, jeśli w ogóle Ci odpowie. Przemyśl to co usłyszałeś lub nie usłyszałeś, zanim oddasz mu swoje życie i zdrowie w jego ręce. (WY)leczyć to znaczy tak pomóc człowiekowi, aby pozbył się swoich dolegliwości, i chorób, które go męczą. Leczyć oznacza, utrzymywać człowieka przy życiu, aby cały czas miał swoje dolegliwości i był stałym odbiorcą (czytaj klientem) leków, przepisywanych i dopisywanych sukcesywnie przez rzekomych „specjalistów” Leczenie odbywa się cały czas, ale do (WY)leczenia jest daleka droga.