JankoOgrodnik.pl

Czytelnia, czy warto czytać książki.

Czytać każdy może. Jeden czyta lepiej, drugi czyta trochę gorzej. Nie ulega jednak wątpliwości, że czytanie właściwych książek daje wiedzę. Wiedza natomiast eliminuje strach. Zwycięstwo jest tam, gdzie nie ma strachu. Czytaj dobre książki.

Na pewno nie warto wszystkiego czytać, jak leci! Warto czytać to, co przybliża nas do osiągnięcia naszych własnych celów i marzeń. Trzeba mieć marzenia. Czytamy to, co zaspokaja naszą ciekawość świata, zdobycia wiedzy na dany temat. Zdobywanie wiedzy jest podstawą naszego rozwoju i zrozumienia otaczającego nas świata, po co żyjemy, jaki jest cel naszego życia.

Ma ogromne znaczenie, czego się uczymy, co wkładamy do swojej głowy – “Garbage in, garbage out”, czyli śmieci na wejściu, śmieci na wyjściu. W biblii jest zapisane –Nie ważne, co wkładasz do ust. Ważne, co z ust tych wychodzi”. Z ust wychodzi to, co do naszej głowy włożyliśmy, czytając, rozmawiając, oglądając. Wyzwanie [problem], często tkwi w tym, że nie zawsze człowiek wie, czego chce od życia, co ma zmienić i jak się do tego zabrać. W związku z tym nie za bardzo wie, jaką wiedzę mamy zdobywać. To trzeba w sobie odkryć. Jak to odkryć? Pobądź w ciszy, na łonie natury, sam, bez telefonu. TY i przyroda no Twój notes i długopis, gdyż warto utrwalić myśli, które Ci się pojawią.

Zobacz sugerowane książki do przeczytania.

Czytelnia – Biblioteka czytacza – warto czytać książki.
Czytelnia – Biblioteka czytacza – warto czytać książki.

Potrzebujemy, zatem wiedzy i inspiracji od innych ludzi, którzy osiągnęli sukces i wiedzą, co trzeba zrobić, aby ten sukces osiągnąć. Potrzebujemy czytać książki, które dadzą nam inspirację do poszukiwań i tworzenia wizji samego siebie. Zawsze jednak należy pamiętać, aby nic nie brak bezkrytycznie do swojego życia, gdyż każdy ma inne życie i inne doświadczenie, inną prawdę. Książki także opisują czyjeś życie i jego punkt widzenia, drogę autora oraz jego opinię i jego prawdę. Warto brać i zapoznać się z opinię drugiego człowieka. Na końcu zawsze trzeba słuchać swego wnętrza, co nam mówi.

Codzienne czytanie powinno stać się nawykiem.

Zorientowałem się, że ludzie odnoszący sukcesy są nałogowymi czytaczami. Zrozumiałem, że trzeba się ciągle uczyć i nigdy nie przestawać w zdobywaniu wiedzy, która ugruntuje nam to, czego już się nauczyliśmy i pozwoli głębiej zrozumieć dane zagadnienie. Należy skrupulatnie dobierać to, czego się uczymy, kontemplować poznawaną wiedzę, aby dochodzić do coraz to większego zrozumienia tematu.

Dzięki temu możemy wchodzić na coraz wyższe poziomy świadomości naszego postrzegania świata i mieć większe jego zrozumienie. Bezwarunkowym czynnikiem jest czytanie właściwych książek. Kevin Trudeau mówi, że ważna jest kolejność czytania książek, aby z nich wyciągnąć jak najwięcej i wyrobić sobie odpowiedni sposób myślenia. Podaje, że pierwszych 12 książek jest kluczowych. Wspominam o nich w zakładce polecane książki do czytania.

Z kim się zadajesz, takim się stajesz.

Kiedyś dość dawno usłyszałem zdanie, że: – “Jesteśmy średnią 5 osób, z którymi najczęściej się spotykamy”. Nie wiem, ile w tym jest prawdy. Zakładając, że jest to prawda, postanowiłem, zwrócić uwagę, z kim się spotykam, o czym rozmawiam, co czytam, słucham, oglądam. Co każdego dnia ładuję do mojej głowy? Czy są to śmieci, czy  może dobre rzeczy? Od tego przecież zależy, jakie osiągnę w przyszłości rezultaty.

Co warto przeczytać?

Co warto przeczytać? Może zbiór moich pozycji będzie dla Ciebie inspiracją? Systematycznie na tej stronie będę zamieszczał książki przeze mnie polecane. Gorąco zachęcam Cię do odwiedzania tego miejsca od czasu do czasu. Będę zamieszczał tu książki, które czytam, przeczytałem lub mam w planach do przeczytania. Możesz zapisać się na mój biuletyn informacyjny. Będę Cię powiadamiał o nowych propozycjach, wpisach na tym blogu.

Moje propozycje znajdziesz w kategorii Bibliotece czytacza. Oraz w zakładce polecane książki do czytania.