JankoOgrodnik.pl

Osoba jako maska, człowiek jako żywa istota.

Osoba jako maska człowiek jako istota żywa.
Wpis: Osoba jako maska, człowiek jako żywa istota.
Kim jest OSOBA? Ludzie, wypowiadają to słowo, nie zdając sobie sprawy, z czym się wiąże jego wypowiadanie. W jaki sposób słowo OSOBA może programować zachowanie człowieka? Osoba NIC nie manifestuje dla siebie, gdyż jest sztucznym tworem, fikcją, iluzją. Jest martwa od samego założenia. Nie ma własnej woli, jest maską, nakładką stworzoną przez S.Y.S.T.E.M (czytaj: M.A.T.R.I.X — iluzoryczny świat) w celu przejęcia kontroli nad człowiekiem, a tak naprawdę nad jego energią i wszelkimi innymi zasobami, którymi dysponuje, a raczej dysponował. O to właśnie chodzi w tej grze o życie. Chodzi o twoją, energię, uwagę i zasoby, których osoba już nie kontroluje, chociaż jej się wydaje, że kontroluje.
Podaj dalej:

W artykule przeczytasz...

OSOBA, jako sztuczny twór wykreowany, przez matrix do zniewolenia człowieka.

Przed przeczytaniem artykułu zapoznaj się,
ze znaczeniem słowa osoba, a później wróć do czytania.

Sztuczny twór, czyli OSOBA, nazywana też STRAWMAN, CHOCHOŁ, ja określam go jako Słomiany. To podmiot/firma/korporacja posiadający prawa i obowiązki. Zwróć uwagę, że wszystkie prawa, zasady, przepisy, nakazy i zakazy ograniczają i zabierają wolność, a także możliwość decydowania o sobie samodzielnie. Brakuje temu sztucznemu tworowi przywilejów, chyba że jest VIP-em, wówczas działa na trochę innych zasadach. Jest to rodzaj charakteru prawnego. Wystrugany przez S.Y.S.T.E.M – niewolnik.

Osoba jest sterowalna i porusza się jak kukiełka, gdyż ma wyłączony proces samodzielnego myślenia, na wszystko potrzebuje mieć pozwolenia i zgodę. Jeśli zrobi coś samodzielnie, zostaje przywołana do porządku i ukarana. Osoba uważa, że jej życie zależne jest od czynników zewnętrznych. Potrzebuje pośrednika, który załatwi za niego jakąkolwiek sprawę, np.: adwokata do obrony. Adwokat gra po stronie systemu, nie po stronie człowieka. Człowiek pozwolił sobie nałożyć maskę OSOBY i godził się być dobrowolnie świadomie lub nie niewolnikiem. Nie zauważył, kiedy się nim stał. Ludzie w swej naiwności myślą, że są wolni. Tak niestety nie jest. Odkrycie takiej prawdy zmienia postrzeganie świata.

Czy uważasz, że jesteś wolny i możesz robić, co chcesz i kiedy chcesz? Pomyśl! A może Ci się wydaje, że jesteś wolny?

Osoba została wytresowana i zaprogramowana, aby tak myślała, jak chce garstka ludzi, którzy tym wszystkim zarządzają. Świetnie oddaje obraz tresowania człowieka książka Cztery Umowy — Ruiz Don Miguel. Ukształtowane środowisko przez wieki za pomocą narzuconych przepisów, zasad, praw, nakazów i zakazów, obowiązków kształtuje człowieka od samego jego urodzenia. Później taki człowiek w dorosłym swoim życiu sam się tresuje według wyuczonych zasad. Brakuje mu umiejętność samodzielnego myślenia, gdyż tego nie został nauczony.

Zabrano ludziom wolność, a wmówiono, że potrzebują bezpieczeństwa. Potajemnie Człowiekowi uśpiono czujność i instynkt rozpoznawania, co jest prawdą, a co fałszem. Człowiek stał się niepełnosprawnym, niemyślącym samodzielnie tworem, czyli osobom. Analiza wielu dokumentów daje zrozumienie całego procesu zniewolenia człowieka. Wszystko działa perfekcyjnie jak w zegarku. Jestem zaskoczony precyzją tego mechanizmu.

Materiały na ten temat są ogólnie dostępne, trzeba tylko dobrze poszperać i poszukać. Trzeba poznać bule papieskie, traktaty, kodeksy, przepisy, kodeksy handlowe UCC, informacje historyczne. Jest tego dużo. Na bazie tych informacji powstaje w głowie obraz zupełnie innego świata.

Są ludzie, którzy doszli do tych informacji, zrozumieli je, a teraz o tym mówią. Nie wszyscy chcą te informacje poznać, gdyż boją się zmian. Warto jednak zapoznać się z tematem, aby powiększyć swoje zrozumienie w tym zakresie. Poczytaj, tylko uważaj, możesz mieć dysonans poznawczy, a Twój dotychczasowy światopogląd może legnąć w gruzach. Czy to wytrzymasz? Te informacje są dla ludzi o silnych nerwach. Mną zatrzęsły porządnie. Poznawanie tych informacji to jak poznawanie zasad gry, w którą grasz bez względu, jakie masz na ten temat zdanie. Im bardziej jesteś nieświadomy, tym system jest silniejszy i bardziej zniewala człowieka.

Osoba została stworzono sztucznie, aby zmienić sposób myślenia człowieka i oddzielić go od prawdy, aby się nie dowiedział, jaką ma moc w sobie.

Powtórzę jeszcze raz. Instytucję OSOBY stworzono po to, aby człowiekowi zabrać możliwość samodzielnego myślenia i świadomego kreowania własnej rzeczywistości. Osoba jest wykorzystywana do zasilania i kreowania rzeczywistości „twórców obrazów”. Tych, którzy odkryli, jak działa świat i wymyślili jak te zasady wykorzystać dla swojej korzyści. Wrzuca się człowiekowi do jego głowy cudze myśli, w taki sposób, aby był przekonany, że są to jego własne myśli. „Twórcy obrazów” wiedzą doskonale jak to robić, a człowiek będący już OSOBĄ ulega temu oddziaływaniu i jeszcze się z tego cieszy jak małpka.

Istocie ludzkiej, jaką jest człowiek, zamknięto drzwi do ogromnej wiedzy, jaką zawsze posiadał przez wtłoczenie gęstej mgły zapomnienia pomiędzy nim a źródłem tej wiedzy. Na co dzień człowiek faszerowany jej fałszywymi informacjami przez mechanizmy stworzone przez „twórców obrazu”. Programowanie człowieka odbywa się poprzez zmysły oraz wiarę człowieka.

Doszedłem do informacji, z której wynika, że 99% wiedzy, jak nie więcej, która do nas dochodzi, jest informacją i wiedzą fałszywą. Podawaną w taki sposób, aby człowiek kręcił się wokół własnego ogona, tak jak kręcił się w kółko przez wiele, wiele lat Izrael, po ucieczce z Egiptu idąc do ziemi obiecanej. Błądzimy, zatem idąc przez życie po omacku, zdobywając wiedzę, która jest nic nie warta, małowartościowa i zawiera mnóstwo niepotrzebnej nikomu informacji, zajmując nam tym samym czas, który moglibyśmy poświęcić na swoje własne myśli, życie i spełnianie marzeń. To się dzieje w każdej dziedzinie naszego życia.

Powiesz „Piszesz banialuki i niestworzone rzeczy”. Czy na pewno jest tak, jak myślisz? A co jeśli okaże się, że to TY nie masz racji i się mylisz? Brałeś to pod uwagę. Przestać być ignorantem jak większość społeczeństwa, które łyka wszystko jak pelikan bez zastanowienia się. TY nie masz wiedzy w tym zakresie. Jeszcze śpisz. Obejrzyj sobie film „Matrix, albo „The Live” z 1988 roku (Oni żyją) to tylko niewielka ilość informacji na ten temat. Po obejrzeniu tych filmów zacznij obserwować wokół siebie świat. Zobacz, co wokół Ciebie się dzieje. Będziesz zmuszony przestać biec, aby to zobaczyć. Póki biegniesz, nie masz czasu na myślenie i kontemplację, nic wówczas nie zobaczysz.

Osoba to sterowalna zewnętrznie kukiełka z wyłączonym procesem samodzielnego myślenia.

Osoba myśli tak jak zostanie ukierunkowana i zaprogramowana przez „twórców obrazów”. Nic poza tym. OSOBA nie korzysta z własnych myśli, ale z myśli podrzucanych, jawnie, podstępem i  w sposób zakamuflowany – lokowany. Nie światło – ciemna strona, stworzyło system globalnego sterowania wszystkimi żyjącymi świadomymi istotami – człowiekiem. Wykorzystują moc, jaką on posiada do manifestacji marzeń wąskiej grupy ludzi, tak zwanych pasożytniczych elit, których prawdopodobnie jest większość. Jak duża ta jest ta grupa? Nie wiem. Wiem tylko, że jest. Na szczęście są ludzie, bogaci, którzy chcą innego, lepszego świata dla wszystkich.

Człowiekiem, który ma głębokie zrozumienie, jest na wyższym poziomie świadomości, nie da się sterować. Aby nim można było sterować, potajemnie stworzono fikcyjną postać, zwaną osobom, jako maskę i narzuconą człowiekowi. Zrobiono to po to, aby człowiek myślał, że to, co się dzieje, co sprzedają media, jest normą, że tak było, tak jest i tak ma być. Dano jak już wcześniej wspomniałem człowiekowi prawa, obowiązki, nakazy, zakazy stworzone przez elity nieświatła, czyli twórców obrazów, przekonując człowieka, że są one lepsze niż życie oparte na prawie miłości, na prawie natury. Prawy człowiek działający w honorze, opierający swoje życie na miłości do siebie, ludzi i świata nikomu krzywdy nie zrobi.

Zastosowali efekt gotowania żaby, aby uśpić czujności człowieka.

Twórcy obrazów przetransformowali człowieka, na niemyślącą, podporządkowaną, karną osobę stosując zasadę gotowania żaby – krok po kroczku, ziarnko do ziarnka. Wielu ludzi o tym już mówiło 20 lat temu, ale ich mało, kto słuchał. Mówią oni jak pasożytnicza elita, twórcy obrazów działają i jak to robią. Człowieka zniewalają już od sali porodowej, aż do samej śmierci, z samą śmiercią włącznie.

Przez szkolnictwo, naukę, religię, politykę, media, jedzenie i wiele innych metod i sposobów. Wspomniałem już wcześniej, że 99% wiedzy podawanej dla ludzkości jest błędna i wprowadza w błąd, opóźniając odkrywanie prawdziwej wiedzy i manifestowanie tego, czego się chce od życia. Sprzedawana wiedza utrzymuje, wykreowaną osobę w ciemnogrodzie i w braku zrozumienia jak działa świat.

Osoba wprowadzona jest w hipnotyczny stan. Większość ludzi śpi, nie mając świadomości, o co toczy się gra zwana życiem.

OSOBA jest ubezwłasnowolniona i działa w hipnozie, gdyż jest sterowana. Każda osoba jest pod wpływem fałszywego proroka, jakim w obecnych czasach są media. To one podrzucają OSOBOM i ją kształtują. Narracja w każdym kraju jest taka sama, w tym samym czasie. Wmawiają ludziom,

 • Co mają myśleć, robić. Ze szkoły pamiętam – myśl tak jak myśli nauczyciel, bo inaczej, będzie źle.
 • Przez filmy, które pokazują, jak się zachowywać w określonych życiowych sytuacjach?
 • Co i gdzie kupować (Kupuj w super, hiper i tak dalej),
 • Co i jak jeść, (Słodko, tłusto, a może słono?),
 • Jak się leczyć (Czytaj: Jak wpadać w choroby?),
 • Kogo szanować, kogo kochać,
 • Jak się ubierać (Czytaj: Lansowanie sztucznie mody. Kto tak naprawdę tego potrzebuje?),
 • Kogo wielbić (Tworzenie sztucznie celebrytów, idoli, gwiazd estrady, sztucznych ekspertów.),
 • Komu dawać pokłon i całować po rączkach? Komu oddajesz w ten sposób cześć?
 • Kogo nienawidzić i prześladować,
 • Jak rozmawiać (Czytaj:, Jakich używać słów, zwrotów, aby sabotować własne życie),
 • Na kogo głosować (Tak naprawdę to ten sam cukierek, tylko w innym papierku),
 • Nawet mówią Ci, kiedy masz się śmiać! (Jak to jest w filmach, typu Sitcom – to rodzaj serialu komediowego, w którym dominuje tzw. humor SYTUACYJNY ha, ha, ha czyżbyś nie wiedział, co Cię bawi? Pomyśl)
 • Kiedy masz być rozczarowanym i rozgoryczony?
 • I wiele innych……
 • A czego jeszcze nie odkryłem. Nie wiem jeszcze, czego nie wiem.

Media to fałszywy prorok do sterowania osobami w sposób jawny i w ukryciu oraz podprogowo.

Telewizornia jest ‘bogiem’ dla większości ludzi. Obecnie, jeśli wierzyć badaniom to 55% osób czerpie swoją wiedzę na temat świata i życia tylko i wyłączenie z Telewizorni. Czy jest ona prawdziwa? Dla OSOBY jest prawdziwa, gdyż tak została zaprogramowana, aby tak myślała. Osoby oglądając TV, wielbią swoich celebrytów, idoli, OMC (o mało co) “specjalistów”, utożsamiają się z nimi. Przejmuje jej zachowania, ubiór, sposób mówienia, myślenia. Tych, którzy są lansowani przez fałszywego proroka – telewizornię. Czyje życie, zatem kreujesz, oglądając i słuchając to, co nadają w TV? Swoje? Pomyśl o tym.

Programowanie ludzi przez media
Programowanie ludzi przez media

Zatrzymaj się, zaobserwuj, pomyśl i wtedy powiedz.
Nie masz czasu? Biegniesz? O to właśnie chodzi, abyś biegł i nie miał czasu.

Czy wiesz, jak działa TV? W jaki sposób przekazywany jest głos i wizja? Ja wiem, kiedyś się tego uczyłem. Znam zasady i wiem, co można z tym zrobić. Oj bardzo dużo nawet nie wiesz jak dużo. Mało, kto wie, co jest przesyłane w obrazie i dźwięku, którego świadomie i nie świadomie rejestrujesz. Znasz filmy z lokowaniem produktów? Nawet nie wiesz jakie produkty w czasie filmu Ci reklamowali oraz jakie treści zostały Ci zaprogramowane. To tylko namiastka możliwości. Czy wiesz, jak działa mózg? Warto się dowiedzieć.

Człowiek świadomy już wie i nie potrzebuje wierzyć. Widzi więcej, gdyż mgła zaślepienia, która oddziela go od wiedzy, czyli źródła jest mniejsza. Dla niego wiedza z TV staje się wiedzą fałszywej flagi, która ma utrzymywać w strachu i ciemności masy (społeczeństwo). Jest ona dla niego bez wartości. To są śmieci wtłaczane codziennie do głów osób, aby czuli się jak śmieci, aby byli podporządkowani systemowi. Człowiek świadomy nie słucha tego, co lansują media – często nie mają telewizora w swoim domu, a jak już słucha, robi odwrotnie, niż to, co jest propagowane, bo wie, z czym się to wiąże.

Tresura i wyłączenie myślenia przez nie światło

OSOBA jest zniewolona, gdyż ma wyłączone własne myślenie i wolę. Podlega:

 • Totalnemu programowaniu, – ale tak powiedzieli w telewizorni, czyli tak musi być, tak jest!,
 • Tresurze, – dostosowywanie się do nakazów, zakazów, ustaw, przepisów, rozporządzeń bez względu czy są dobre, czy złe. Ślepe wykonywanie tego, kto co ustawił, bez analizy słuszności.
 • Sterowaniu emocjami, – wywoływanie strachu, lęku, agresji.
 • Angażowanie ludzi w rozgrywki polityczne, Która partia lepsza? Ta, czy ta? To ten sam cukierek, tylko w innym opakowaniu.

Osoba nie ma swoich myśli w głowie i nie może ich mieć, bo jak je ma staje się niebezpieczna dla S.Y.S.T.E.M.U. Jest zagrożeniem oraz czarną owcą dla pozostałych. Jest piętnowana przez swoje otoczenie, nazywana odmieńcem i kreatorem teorii spiskowych, buntownikiem. Coś wiem na ten temat. Odczułem to na sobie.

Media wtłaczają śmieci do ludzkich głów.
Media wtłaczają śmieci do ludzkich głów.

Nie wierzysz? Dla Ciebie mogą być to teorie spiskowe i to jest dobrze, gdyż wierzysz, a nie masz wiedzy. Jak zdobędziesz wiedzę, zmienisz zdanie i się obudzisz. Będziesz wiedział i nie będziesz potrzebować, wierzyć. Tak jak już do tej pory zrobiło to wiele ludzi. Postanowili być człowiekiem, nie osobą. Teraz czas na Ciebie dobrodzieju. Czas wstać. Obudź się i czyń dobro.

Jakie myśli masz w swojej głowie, jaka w niej jest narracja?

 1. O czym najczęściej myślisz w ciągu dnia?
 2. Jakie myśli przeważają w Twojej głowie? A czy masz tego więcej, o czym myślisz, że chcesz lub nie chcesz?
 3. Skąd masz te informacje, o których myślisz i które ciągle Ci chodzą po głowie? Myśli, które Cię dręczą i sprawiają, że, na co dzień żyjesz w lęku, strachu, agresji do innych i w nie przebaczaniu. W zawiści i nienawiści? Czy nie z TV, radia, gazet ściekowych, filmów, social media? A może natura Ci to mówi? Natura, która jest samym życiem? Pomyśl!. Kto wie, jak żyć? Człowiek zwany osobą, czy natura? Natura wie, jak żyć, człowiek wie, jak umierać.
 4. Czy to są Twoje myśli, Naprawdę są Twoje? Obserwuj swoje myśli, obserwuj życie i pomyśl!

Przemyśl to dogłębnie w spokoju na łonie natury. Wyjdź na spacer bez komórki, bez rozpraszaczy, a będziesz zdziwiony tak jak ja byłem zdziwiony, gdy poznałem prawdę. Dalej zresztą pogłębiam swoją wiedzę i odkrywam ciągle nowe rzeczy, która mnie zaskakują i są, aż nie do wiary. Ciebie także zachęcam dla naszego wspólnego dobra. Twojego i mojego. Gdy powiesz sobie, wiem, przestaniesz się bać, przestaniesz obmawiać, plotkować, krytykować, zrzucać odpowiedzialność na innych. Zaczniesz przebaczać i żyć w zgodzie z naturą w miłości i szacunku do drugiego człowieka. Zaczniesz zdrowieć.

Używaj słowa nie światło lub twórcy obrazów, dla określenia złych mocy.

Nie światło, przez swoje kanały informacyjne, na polu fizycznym, a także energetycznym oddziaływują przez pole morfogenetyczne, – zwane też pole energetyczne, eter, księgi Akaszy, pole świadomości, pole energii, egregory – na istoty ludzkie. Zaszczepiają ludziom myśli takie, jakie oni chcą, aby były w głowie człowieka. Ciemną stronę, nazywam nie światłem tak samo, jak Christina von Dreien. W swojej książce, Na koniec wszystko będzie dobrze.

Christina von Dreien – Na końcu wszystko będzie dobrze.

Christina von Dreien
Christina von Dreien – Na końcu wszystko będzie dobrze.

Dlaczego nie światło chce, abyś myślał tak, jak oni chcą? Każda myśl, każde słowo ma moc tworzenia rzeczywistości. Na to są badania naukowe. Jest to mocno udokumentowane. To jest fakt, którego nie jesteś w stanie obalić na żadnym poziomie swojego istnienia.

 • W Biblii możesz przeczytać, że w wypowiadanych słowach jest życie lub śmierć. Jest w niej sugestia, aby wybrać życie. Ludzie wybierają śmierć. Dlaczego? Czyżby chcieli umierać, bo im się to podoba?
 • Wiele dowodów naukowych potwierdza ten stan. Fizyka kwantowa, doświadczenie z podwójną szczeliną wprowadza w ten temat.
 • Jest wiele przeprowadzonych doświadczeń na tym polu, o których zapewne jeszcze nie wiesz. Sam możesz zrobić doświadczenie, np. z ryżem i przekonasz się, że coś w tym jest.

Chcą i wykorzystują Twoją siłę drzemiącą w Tobie, jako człowieka do tworzenia i manifestacji tego, czego chce nie światło, ·– nie, nie, nie. Nie tego, co Ty chcesz, ale tego, co chcą twórcy obrazów. Garstka tych, których nie znasz i nie wiesz, kto to jest. (Ja też ich nie znam – Oni działają w ukryciu).

Jesteś, jako OSOBA i kreatorem życia dla twórców obrazów.

Robią to przez programowanie twojego umysłu, abyś tworzył w swoim umyśle i na planie fizycznym to, co oni chcą na światową skalę. Jak widzisz, robią to globalnie. Oni tworzą życie dla siebie – przez CIEBIE, wykorzystując Twoją energię tworzenia, pozbawiając Ciebie Twojego życia. Tej mocy nie możesz wyłączyć, ona działa 24 godziny na dobę, działa cały czas, bez względu na to, czy Ci się to podoba, czy też nie. Możesz jedynie dowiedzieć się, w jaki sposób naprawdę wykorzystać ja dla swoich korzyści w sposób świadomy.

Ty o tym nie wiesz, ale oni wiedzą i bazują na Twojej ignorancji i strachu i niewiedzy, utrzymując Cię w nieświadomości, dojąc cię na każdym kroku. O czym zapewne też nie wiesz. Wyrwanie się z tego cyrku nie jest proste, o czym sam przekonuję się, na co dzień.

Zwróć uwagę, że wszystkie przepisy, kodeksy, zniewalają wszystkie osoby i dotyczą tylko OSÓB, nie człowieka. Znajdź w jakimkolwiek kodeksie, ustawie, rozporządzeniu, konstytucji, że przepisy, obowiązki, prawa dotyczą człowieka. Jeśli znajdziesz, to będą dotyczyć raczej, aby chronić człowieka. O człowieka trzeba dbać i go chronić. Te prawa dotyczą instytucji/firmy zwanej OSOBĄ. Przeczytaj sobie artykuł pierwszy Kodeksu Cywilnego (Art. 1. KC – Zakres regulacji ustawy. Kodeks niniejszy reguluje stosunki cywilnoprawne między osobami fizycznymi i osobami prawnymi).

Człowiek, żywa, świetlista istota – jest twórcą swojej rzeczywistości.

Człowiek jest żywy, jest suwerenem, jest wolną świetlistą istotą z przeogromną wiedzą. Jeśli nie ma do niej obecnie dostępu, to potrzebuje odkryć tę wiedzę w sobie. Nie potrzebuje się jej uczyć, tylko odkryć. Potrzebuje rozpędzić mgłę zapomnienia. Człowiek świadomy, posiadający zrozumienie, który wie, że jest człowiekiem, a nie osobą ma możliwość tworzenia swojej własnej rzeczywistości. Taki człowiek zaczyna w swojej głowie, swoim umyśle, stopniowo, krok po kroku tworzyć swoje własne myśli. Uczy się postrzegać świat inaczej, bo zaczyna widzieć inaczej. Mgła pomiędzy źródłem a człowiekiem jest coraz rzadsza, a człowiek widzi coraz więcej i więcej.

Każdy Człowiek w sercu ma zapisane boskie uniwersalne prawo miłości, którym się kieruje i wie, że nie wolno szkodzić nikomu. Nie szkodzi także sobie. Człowiek o wysokim poziomie zrozumienia wie, co jest dobre, a co złe. Przez swoje myśli, słowa, działania nikomu nie szkodzi. Nawet nie ma takich intencji, aby szkodzić. OSOBA nie ma skrupułów i sumienia. Bo jeśli np. kasjerka się pomyli i wyda za dużo, nie wróci i nie zwróci nadpłaty dla kasjerki. Wie, że ona to pokryje z własnej kieszeni. Człowiek, gdy się zorientuje, że ma za dużo, że kasjerka się pomyliła, rzuci wszystko i niezwłocznie pobiegnie, aby oddać to, co nie jego. Działa taki człowiek w honorze.

Jeśli człowiek już wyrządzi krzywdę, co jest mało prawdopodobne, ale jeśli, to jego punktem honoru jest tę krzywdę naprawić, najlepiej jak potrafi, nie zważając na korzyści dla siebie. Człowiek taki jest prawy i sprawiedliwy. Zawsze działa w miłości, nikogo nie ocenia i nie klasyfikuje. Wie, jak jest. Przebacza wszystkim i do nikogo nie czuje urazy.

Uczę się używać innych słów zamiast słowa osoba.

OSOBA jest podatna na manipulacje, gdyż nie ma swojego zdania, podlega wpływom czynników zewnętrznych. Podlega, także tresurze i jest przekonana, że informacje, które otrzymuje, są prawdziwe. Idealnie tego obraz przedstawia książka Cztery Umowy — Ruiz Don Miguel Od pewnego momentu swojego życia sama siebie zaczyna tresować i robi to bardzo skrupulatnie, nie zważając na swoje samopoczucie.

Tak słowo OSOBA bardzo mnie drażniło, ostatnio już nie zwracam na to uwagi. Ja go nie używam. Widzę jednak, że na przestrzeni lat każdy z nas został bardzo mocno zaprogramowany na to słowo. Dla mnie jeśli system go używa to jest złe i uczę się używać słowa człowiek, dobrodziej, istota, ludzie, człek :), ale nie OSOBA.

Osoba nie myśli samodzielnie, o czym już kilkakrotnie wspomniałem, gdyż jego umysł jest podłączony ssawkami do ścieków nadawanych przez TV. Tym się karmi i tym się delektuje, a później tak wygląda, jak wygląda, myśli jak myśli telewizornia. Jest posłuszny baranek i zdyscyplinowany, ale jednocześnie żyje w strachu, lęku, nienawiści do innych, którzy mają inne zdanie niż on. Nigdy nie sprawdza, wierzy na słowo to, co mu ładują do głowy. Pamiętasz powiedzenie o zakutym łbie? Tutaj to pasuje idealnie. Nie czyta, nie uczy się, gdyż jest leniwy. Lenistwo też zaszczepione przez system. Lenistwo i zrzucanie odpowiedzialności na innych. Mówi sobie, ja jestem OK., to inni są źli.

Wyłącz TV, włącz myślenie, wyjdź na łono natury.

Zrób sobie eksperyment. Wyłącz, proszę na miesiąc TV, przestań słuchać radio, czytać ściekowe gazety, przestań skrolować Social media bez sensu, goniąc za sensacją. Po miesiącu wróć i zobacz różnicę. Zaskoczy Cię to, czego doświadczysz. Oczywiście, jeśli będziesz obserwował swoje reakcje i samopoczucie. Przeżycie niesamowite i odkrywcze. W latach 60 żył Earl Nightingale. On powiedział “Człowiek jest tym, o czym myśli przez większość swojego czasu”, “Od życia otrzymuje to, o czym myśli przez większość czasu”.

– Czym żyjesz, na co dzień?
– Tym, czym żyjesz, wzmacniasz i tego masz więcej.
– Każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje myśli.

MYŚL = ENERGIA = Fizyczna manifestacja.

Zatem słuchając TV, radio, czytając „brukowce”, skrolując media, o czym myślisz każdego dnia i przez większość dnia, czy o tym, czego chcesz, czy raczej o tym, czego nie chcesz, a co wyczytałeś, usłyszałeś, obejrzałeś? Czymś się fascynujesz? O czym rozmawiasz ze znajomymi? Obserwuj, pomyśl. Może ktoś Ci sugeruje, o czym masz myśleć każdego dnia, od rana do wieczora i gdy się budzisz w nocy.

Gra idzie o Twoja energię i umiejętność tworzenia rzeczywistości.

To Ty się liczysz, Ty jesteś ważny, ważne jest to, jak myślisz. Zmień myślenie i stań się człowiekiem o dużym zrozumieniu życia, samego siebie i świata. Przestań się bać  i działaj zawsze w miłości.  Słowo osoba programuje OSOBĘ (Czytaj: człowieka “nieświadomego” = nierozumnego) do pasywności i uległości, paniki, obawy, lęku i strachu. Tak też taka OSOBA postępuje, na co dzień. Osoba jest niebezpieczna dla siebie i dla swego otoczenia, gdyż nigdy nie jest wiadome, co może zrobić pod wpływem sugestii, która dociera do niej z zewnątrz. Jest niestabilna emocjonalnie, gdyż swoje życie opiera, na wierze, a nie na wiedzy. To jest jego zgubą.

Świadomy w sensie – głębokiego zrozumienia  człowiek myśli samodzielnie, zawsze ma spokój w sobie, gdyż on wie i widzi, co się dzieje. Ma wiedzę i nie musi wierzyć. Zawsze działa w miłości i radości. Jest spokojny i radosny.

Stań się świadomym człowiekiem i twórz swoje własne życie swoimi myślami – świadomie.

Podsumowując te moje dzisiejsze rozważania. Bycie świadomym człowiekiem jest zarezerwowane dla nielicznych, gdyż:

 • Człowiek bierze pełną odpowiedzialność za swoje życie, na nikogo nie zrzuca odpowiedzialności, nie kryje się za nikogo. Osoba potrzebuje pośrednika, który załatwi za nią wszystkie sprawy i woli zrzucić odpowiedzialność na innych. Człowiek działa w swoim imieniu bez pośredników. Jedynie może poprosić o poradę, ale decyzję podejmuje samodzielnie.
 • Człowiek działa zawsze w miłości. Nie ocenia i nie krytykuje nikogo. Nie obmawia, nie plotkuje o nikim. Osoba robi zupełnie odwrotnie, gdyż ma inne wzorce zaprogramowane.
 • Człowiek wie, co jest dla niego dobre i nie ulega wpływom, gdyż wysłucha wszystkich, ale na końcu zawsze słucha siebie. Zdaje sobie sprawę, że dla niego nie ma rozwiązań na zewnątrz tylko w nim.
 • Jest świadomy siebie, wie, że każda jego myśl, każde słowo jest energią, wibracją. Wie, że jego umysł  jest nadajnikiem i odbiornikiem fal i wibracji. Wibracja ta idzie w świat, wykonuje pracę. Następnie wraca do nadawcy w obfitości, czyli powiększone. Co wraca? To, co wysłał. Jeśli nadawca wysłał miłość, to przyjdzie do niego więcej miłości. Jeśli wysłał strach, bo myślał i był w strachu, otrzyma jeszcze więcej strachu. I to jest prawo, którego nikt nie jest w stanie przeskoczyć, ani ominąć. To prawo dał nam Bóg ojciec, aby była zachowana sprawiedliwość. Zatem Ty jesteś kowalem swojego losu. Nikt inny, tylko Ty sam i kropka. Znasz powiedzenie – „To, co zasiejesz, zbierzesz?” Zatem co siejesz, to zbierasz w swoim życiu. Twoim ziarnem są myśli i słowa, które siejesz w każdej chwili swojego życia. Owocem to jak żyjesz i jak się czujesz.

Przestań używać słowa OSOBA, które programuje Cię oraz Twoje otoczenie do pasywności i uległości. Używaj słowa człowiek lub dobrodziej. Wprowadzaj zmiany stopniowo, ale systematycznie i bądź wytrwały.

Kim zatem jesteś obecnie? Jesteś człowiekiem, czy  jesteś OSOBĄ? Jeśli osobą to czas się obudzić. Stań się człowiekiem. Przestań zasilać swoją energią system! Zacznij zasilać siebie.

Pytania do Ciebie na koniec.

 1. Czego nauczyłeś/aś się z tego artykułu?
 2. Co zrobiło na Tobie największe wrażenie?
 3. Czy masz jakieś przemyślenia, spostrzeżenia, uwagi, wnioski?
 4. Jakimi przemyśleniami chciałbyś się podzielić z czytelnikami bloga?
 5. Zanim jednak cokolwiek napiszesz, zapoznaj się z zasadami komentowania.
 6. Jeśli już znasz zasady komentowania, dodaj komentarz, aby wzbogacić treść artykułu o swoją konstruktywną opinię i swój punkt widzenia, abyśmy wszyscy mogli rozszerzyć swoje zrozumienie życia.

Zapraszam do aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zrób zakupy w Oriflame

build_links(); ?>